Získat nabídku

Mobilní aplikace

Věděli jste, že na světě je aktuálně přes 200 bilionů aplikací? A že uživatelé mobilních telefonů tráví více než 87% času při práci s nimi právě užíváním aplikací? Nejen to jsou dobré důvody, proč byste k vývoji svých mobilních aplikací měli přistupovat pečlivě a uvážlivě. Stále také platí, že proces umisťování aplikací do klíčových obchodů má svá pravidla a pro nezasvěceného může být oříškem.

Mobilní aplikace už dávno nejsou ty jednoduché kalkulačky, nebo jiné jednoúčelové aplikace, jak tomu bylo v počátcích jejich tvorby.

Rozšířená realita, propojení s IoT zařízeními, pokročilé platební metody, využití chatbotů nebo pokročilé ovládání gesty dělá z vývoje mobilních aplikací naprosto samostatnou disciplínu, kdy rozhodně nestačí umět ten správný programovací jazyk.

Návrh aplikace

Stejně jako u desktopových aplikací, je fáze návrhu mobilních aplikací klíčovou etapou. Když uděláte chybu na začátku, může být prakticky nemožné ji později odstranit. Na základě potřeb klientů a úvodní analýzy vždy hledáme optimální řešení. Ať již z pohledu návrhu uživatelského prostředí, funkcionalit, nebo rozdělení mezi frontend a backend část. Důležité je i rozhodnutí, zda se bude jednat o webovou, hybridní či nativní aplikaci.

Vývoj mobilních aplikací

Pomůžeme Vám, ať chcete vytvořit aplikaci pro iOS, Android, nebo obě platformy najednou. Aplikace pro Android obvykle vyvíjíme v Javě nebo Kotlinu. Verze pro iOS tvoříme prostřednictvím jazyků Swift a Objective-C. Pokud využijete obě platformy, využíváme obvykle technologií React Native nebo Xamarin. Webové aplikace (nebo části hybridních) tvoříme nejčastěji na platformě HTML5.

Distribuce a propagace

Svou aplikaci jistě můžete nabízet na vlastním webu, ale jistější cestou jak oslovit zákazníky, je využití obchodů Google Play a App Store. V obou případech Vám poskytneme správný účet a potřebné developerské nástroje.
Při tvorbě aplikace i při její následné propagaci dbáme na pečlivě odladěné ASO (App Store Optimization).

iOS vs. Android

Moderní vývojářské nástroje nám umožňují vcelku hladký proces tvorby aplikací pro obě platformy. Obvyklý je tedy souběžný vývoj pro obě platformy a my i Vy se pak můžeme soustředit na kvalitní uživatelské rozhraní a dostupnost co největšímu počtu uživatelů. V případě zájmu umíme umístit Vaší Android aplikaci i do App Gallery, která je nativním aplikačním obchodem nových telefonů Huawei.

Proč mobilní aplikace s AVB Group?

Rozumíme celému životnímu cyklu mobilní aplikace. Dokážeme s Vámi projít úspěšně fází návrhu, naprogramujeme aplikaci pro jednu, nebo obě klíčové mobilní platformy, postaráme se o provoz, ale také dokážeme zajistit koncepci i realizaci propagace aplikace od správních informací v aplikačních obchodech, až po celkové oslovení správné cílové skupiny.
Zkušenosti z jiných oblastí nás naučily rutinně a kvalitně testovat, což je zejména v roztříštěném světě Android telefonů naprosto nezbytná schopnost.
Letité zkušenosti z heterogenních prostředí našich klientů nám pomáhají efektivně vytvářet backend části aplikací, včetně složitých napojení na rozličné datové zdroje.
crossmenu